Pro zájemce

 

cropped-cropped-12792129_1102914173092826_7214166779645102853_o-1.jpg

 

G4

Cílem chovatelské stanice Masters of Prague není bezhlavě produkovat štěňata a následně je bez kontroly a zpětné vazby vypouštět do světa. Chovatelství není naší obživou, psy nebereme jako dobrou příležitost k zisku, ale jako součást naší rodiny a dle toho se k našim psům a odchovánkům chováme.
Naše štěňátka nezíská každý, kdo o ně projeví zájem, potencionální zájemce a majitele si pečlivě vybíráme.

Prvním předpokladem získání pejska od nás je osobní kontakt. Pro naše odchovánky chceme majitele, kteří znají plemeno a vědí, co obnáší vlastnictví stafordšírského bulteriéra. Další podmínkou je možnost trvalého kontaktu s štěňátkem a jeho majiteli. Nechceme, aby nás noví majitelé každý týden zvali na návštěvu, ale očekáváme, že se budeme potkávat na výstavách, procházkách či dalších akcích, a jako samozřejmost považujeme, že budeme vědět, jak se pejskovi daří, že budeme dostávat fotografie z výletů, rodinných akcí a podobně.

Očekávané předpoklady zájemce o štěně

  • Dlouhodobý zájem o kynologii a dlouhodobý zájem o to si pořídit psa, za vážný zájem nepovažujeme náhlou pohnutku při pohledu na fotku štěňátka.
  • Dobré finanční zázemí, pes je poměrně drahý koníček a majitel musí mít dost financí na kvalitní krmení, na veterinární výdaje a na to, aby byl schopen psovi zajistit dostatečné vyžití. Výstavy, sportovní kynologie, bull sporty apod. – to všechno jsou finančně poměrně náročné záležitosti.
  • Dostatek času na psa. Nemáme zájem prodat štěně majiteli, který bude nechávat každodenně psa deset hodin samotného doma.
  • Zájemce se musí smluvně zavázat, že pes nebude chován venku. Stafordšírský bulteriér je plemeno, které není typem osrstění vybaveno k pobytu ve venkovním kotci, je to rasa, která je velmi navázaná na člověka a pobyt v kotci bez kontaktu s člověkem je pro něj psychickým trápením.
    Toto plemeno, vzhledem k velmi kladnému vztahu k člověku, není vhodné ani na hlídání!
  • Zájemce se musí smluvně zavázat, že se vyvaruje všech aktivit, které by psa fyzicky a psychicky týraly.
  • Zájemce se smluvně zaváže i k tomu, že pokud pes či fena bude následně využit k chovu, budou dodržena všechna doporučení k chovu vydaná Klubem stafordšírský bulteriérů ČR, a to i přes to, že majitel členem tohoto klubu nebude (uchovnění, četnost vrhů, chov pouze na jedincích s PP apod.).

Vzhledem k tomu, že se pohybujeme mezi chovateli, víme, jaké jsou cenové hranice při prodeji štěňat, naše ceny nikdy nebudou neúměrně přemrštěné, a proto prosíme o jejich plné respektování.
Štěňátka od nás odcházejí plně socializovaná, odnášejí si výbavičku a následně majitelům nabízíme chovatelský servis, pohlídání pejska a podobně.

 

 

Comments are closed